Hello world :)

Tak a som späť! Môj počítač je po mesiaci konečne opravený, museli ho celý preinštalovať a moja najväčšia obava bola, že stratím všetko, čo v ňom mám, ale chvalabohu, všetko je zachránené!!:)
Chcela by som najprv povedať, že wifi v Cape towne je ako zlato.. nikde nie je. Nemám ho doma, nikto z našich známych a ledva ich majú v nejakom coffeeshope.. Ale konečne som jedno miesto našla, kde práve sedím a pijem kávičku:) Verte, či nie, blog mi strašne chýbal a vždy, ked som niečo zažila, som si vravela, ako by som to tu chcela napísať.. Ako som spomínala, v Číne to je blokované, takže ani s VPN som nevedela nič pridať a tu som mala problém s počítačom a wifi.. Ale som späť!!:)

Najprv by som chcela porozprávať niečo o Číne, aby som začala postupne:) Strávila som tam 2 mesiace, aj ked nie plánovane. Nie každý market je dobrý, čo sa týka modelingu..A Guangzhou nebol môj market. Chceli tam iba hnedovlasé, so strong face a veľkými prsiami..Ja nemám nič z toho, haha:D Kedže som mala garanciu a nechceli mi ju celú vyplatiť, rozhodla som sa ukončiť môj kontrakt skôr. Takže oficiálne som tam bola mesiac. Počas toho som sa rozhodla, že pôjdem na nejaký čas do Južnej Afriky. Dostať víza bol najväčší stres. Ani vo sne by mi nenapadlo, že to bude taká misia... Byť Slovenkou, ktorá žiada o Juhoafrické víza v Číne, bolo veľmi ťažké. Myslela som, že ich ani nedostanem. Zobrali mi pas na mesiac, takže som Čínu nemohla opustiť. Mala som ísť aj na pohovor do Shanghaia, ale ked som sa ich spýtala, ako si to predstavujú, ked majú môj pas, povedali, že mi zavolajú neskôr. Víza som mala dostať za 5 dní a bol z toho mesiac. Každý deň som im vyvolávala, že už poznali moje meno naspamäť. Kedže viza centrum v Guangzhou a v Shangahi medzi sebou nekomunikovali ohľadom mojich víz, bola som ako v stratenom kolobehu. Mala som aj pohovor cez telefón s konzulom a na otázku, či dostanem víza vraveli, že nevedia. najhrošie bolo to, že kedže som už bola mimo kontraktu, stále som bývala na modelkovskom apartmáne. Každý deň sa  ma agentúra  pýtala, že kedy odídem a nebudem tam už bývať. Predtým som aspoň dostávala vreckové, ale odkedy som skončila kontrakt, už nie.. Kedže som musela šetriť svoje peniaze do Afriky, zachránili ma hlavne večere a obedy, ktoré som mala ako modelka zadarmo v reštaurácií blízko nás:) Ale tam mali hlavne kebaby, burgre a všetko vyprážané, taže aj vdaka tomu som nabrala na váhe:D Hlavne, že pred Čínou som bola na prísnej diéte a cvičila dvakrát do dňa:D Ale nevadí, hlavne, že ma nikto nemeria:D

Tí, čo čítajú môj blog od začiatku vedia, že Čínu milujem. Avšak mesto Guangzhou mi vôbec neprirástlo k srdcu. Bolo to asi prvé miesto, kde som nebola ničím ohúrená a ani ma netrápilo, že som nebola turista a nenavštívila skoro nič. Naša štvrť, kde sme bývali bola hlavne arabská, že mi to ani nepripadalo ako Azia. Všade tam boli kebaby, muslimské reštaurácie a bary. A večer to bolo nebezpečnejšie. Čo sa týka cien, veľmi ma prekvapilo, že to nebolo také lacné. Oblečenie, ktoré som si predtým kupovala na kilá, bolo drahé, čo sa týka Číny. Jasné, veci ako cigarety a alkohol boli na smiech.. Cigarety tam stoja možno 0,50 centov a fajčí sa tam všade a nonstop. Čo sa mi nepáčilo, bol pohľad na rodičov, ako bijú svoje deti..ako keby sa nechumelilo.. a ešte ich používajú na žobranie..Nadopujú ich liekmi, aby boli malátne a ležali ako malé mrtvolky. No otras...

V dalšej časti nájdete ako vyzerali môj bežný deň v Guangzhou, niečo o mojich spolubývajúcich a veľa fotiek:) Začínam postupne.. Po Číne nasleduje Hong Kong, kde som strávila 2 týždne a potom o mojom novom živote v Cape towne:)


Okrem toho máte stále možnosť o 15 % zľavu na hodinky Daniel Wellington!! Stačí zadať kód: justyna_ell ! Kód platí do 30.6. tak nezmeškajte svoju príležitosť na zľavu!! Hodinky sú krásne a poslúžia Vám veľmi dlho:)

Posielam pusy a vidíme sa čoskoro!:)

4 komentáre:

  1. jej, vitaj spat :) tesim sa na clanky :)

    OdpovedaťOdstrániť
  2. super článok :) musela si mať fakt pevné nervy, ja by som sa už asi zložila kvôli tým vízam :D

    www.beautiful-savage.blogspot.sk

    OdpovedaťOdstrániť

Linkwithin