Detox

Čaute:) Určite nejedná z nás po sviatkoch plných prežierania myslela na nejaký detox. Kedy telo zbavíme všetkých toxínov, kt. máme v tele a náše vnútro sa prečistí a oddýchne si od prežierania sa šalátov, rezňov, koláčov,... Ak ste ešte nikdy neskúšali detox, tu je pár rád:

- nikdy nezačínajte , že jeden deň sa prežierate a na druhý nejete nič s tým, že máte detox! Vaše telo nezvládne takéto výkyvy.

- je potrebné začať postupne a to tak, že budete jesť pomenej a po nejakých 2,3,4 dňoch prejdete na detox, nech si vaše telo aspoň trochu zvykne a nie je to až taký šok

- v prvom prípade, ked sa vrátite k normálnemu jedlu po detoxe dôjde k jojo efektu, čo učite nechcete:)

- čo jesť? alebo nejesť? Prečítala som si viacero stránok, kde píšu, že úplné nejedenie nie je zdravé pre náš organizmus a určite to neodporúčajú. Je viacero typov..môžete vyskúšať jesť 3 dni IBA ovocie a zeleninu.. NIČ iné!žiadne pečivo, cestoviny, jogurty, vajíčka,..

- daľším typom je jesť iba jablká, síce schudnete, vraj vám to aj vyčistí pleť od akné, ale myslím si, že pri všetkých takýchto diétach, kde jete iba jablká, alebo melóny, alebo iné ovocie, Vám nastúpi jojo efekt, preto s týmto opatrne:)

- piť detoxikačné prípravky ako sú Neera( to som neskúšala, lebo ma to neláka, kedže 3 a viac dní nepijete a nejete nič iné a vraj je to nechutné), Acai berry, aloe vera,..

- PIŤ veľmi veľa vody!! 2-2,5 litra za deň

- môžete piť zelené čaje taktiež na prečistenie, vodu s citrónom, detoxikačné čaje a pod.

- nepiť kávu, samozrejme nefajčiť a žiaden alkohol

- niekde sa uvádza, že by ste nemali cvicť a tým oslabovať organizmus, takže iba oddychovať:)


Taktiež po skončení detoxu musíte začať jesť pomalšie, častejšie a v menších dávkach. Nie že sa na 4. deň od hladu vyberiete do mekáča, lebo celé Vaše detoxovanie bolo zbytočné:) Môžu nastať aj vedľajšie účinky, že sa Vám zhorší pleť, kedže tie toxíny z tela sa vyplavujú na povrch, ale aspoň sa pekne prečistíte.

tak držím palce!:)

2 komentáre:

  1. Ahoj Lenka.:) ty si skusala nejaky detox? Ak ano ktory by si odporucila?

    OdpovedaťOdstrániť
    Odpovede
    1. Ahoj, ano skusala ten 3 dnovy, ked jes iba ovocie a zeleninu..a 3 dni mi bohate stacili:D Viac by som už nezvládla, lebo ja potrebujem NORMALNE jedlo:D

      Odstrániť

Linkwithin